Facebook

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Rehabilitacja Wrocław

Rehabilitacja kręgosłupa

Jednym z obszarów naszych działań jest rehabilitacja kręgosłupa, która obejmuje szeroki zakres działań prozdrowotnych i leczniczych. Cały proces rehabilitacji przebiega pod naszym okiem – dyplomowanych fizjoterapeutów. Swoją wiedzę i umiejętności, nabyte podczas studiów na wrocławskiej Akademii Medycznej, uzupełniamy licznymi szkoleniami oraz uczestnictwem w konferencjach naukowych.

Zajmujemy się terapią manualną, polegającą na leczeniu zaburzeń czynnościowych narządu ruchu oraz terapią punktów spustowych, która skupia się na palpacyjnej lokalizacji  ich i dezaktywowaniu bólu.

Rehabilitacja

To inaczej usprawnianie, dlatego pomagamy wrócić do sprawności po przebytych urazach i operacjach. Wspomagamy również sportowców w czasie kontuzji. Niezależnie czy jest to sport uprawiany na poziomie rekreacyjnym czy wyczynowym, tak samo istotne jest dojście do pełnej sprawności fizycznej, by móc wejść ponownie w rytm treningowy. Stosujemy kinezjotaping, metodę polegającą na oklejaniu określonej partii ciała elastycznymi plastrami. Jest ona coraz bardziej doceniana i niezwykle pomocna w procesie rehabilitacji stawu barkowego, kolanowego czy też rehabilitacji kręgosłupa.

Kręgosłup stanowi aż 40-45% długości całego ciała i spełnia trzy bardzo ważne funkcje:

  • podporową – utrzymuje ciężar ciała i zapewnia równowagę
  • amortyzacyjną – amortyzuje wstrząsy (dzięki krzywiznom kręgosłupa i sprężystości krążków międzykręgowych)
  • ochronną – stanowi ochronę rdzenia kręgowego i nerwów rdzeniowych

Z tego względu rehabilitacja kręgosłupa jest działaniem koniecznym, gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort i nawracający ból, na którymś z jego odcinków. W RELAKS Fizjoterapia & SPA zajmujemy się leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa i jego kompleksową rehabilitacją.

Jeżeli Twoje dziecko od najmłodszych chwil życia zmaga się z wadą postawy i nie zostało zdiagnozowane to wystarczająco szybko, pomocna będzie terapia i rehabilitacja. Wrocław jest miejscem, gdzie RELAKS Fizjoterapia & SPA cieszy się wysoką renomą w zakresie fizjoterapii, dlatego jesteśmy do Waszej dyspozycji i pomożemy skorygować postawę ciała Twojej pociechy i jeżeli będzie to konieczne, przeprowadzimy krok po kroku rehabilitację kręgosłupa. Przy okazji sprawdzimy stan Twojego kręgosłupa i zalecimy ewentualne działania prewencyjne.

Skuteczna rehabilitacja to nasz sukces. Zdajemy sobie sprawę ze złożoności procesu rehabilitacji i dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci czuli satysfakcję oraz poprawę zdrowia. Wiemy, jak ważna w pracy z Pacjentem jest indywidualizacja, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i potrzeby. Co za tym idzie, proces rehabilitacyjny u każdego Klienta wygląda inaczej. Pomaganie to nasza misja, którą wypełniamy każdego dnia, czuwając nad naszymi Pacjentami. Pamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze, więc zadbaj o siebie od zaraz.

Dla pacjentów, którzy cenią sobie prywatność, mają problemy z lokomocją lub po prostu chcą zaoszczędzić swój czas, oferujemy również wizyty domowe z pełną ofertą rehabilitacji.