Facebook

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Rehabilitacja Schorzeń Neurologicznych

  • Zajmujemy się rehabilitacją schorzeń związanych z zaburzeniami pracy ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego. Serdecznie zapraszamy osoby ze znacznymi ograniczeniami  sprawności, związanymi ze stanem po przebytym udarze niedokrwiennym lub krwotocznym, czyli wylewie.
  • W zakresie rehabilitacji prowadzimy między innymi gimnastykę indywidualną oraz reedukację chodu. Pomagamy także osobom z porażeniem nerwu twarzowego oraz chorym na padaczkę, stwardnienie rozsiane czy chorobę Parkinsona.
  • We wszelkich działaniach dążymy do tego, aby doszło do odbudowy najważniejszych funkcji motorycznych Pacjenta, takich jak chód, zdolność do samodzielnego poruszania się i funkcjonowania na co dzień.
  • Stosujemy techniki mające na celu zahamowanie patologicznych wzorców ruchowych oraz torowanie wzorców fizjologicznych.

Liczy się czas

Im szybciej rozpoczniemy rehabilitację schorzeń neurologicznych, tym większa szansa na pomyślny finał tego procesu, czyli szybki powrót do sprawności oraz ograniczenie wielu powikłań. Układ nerwowy ma zdolność do regeneracji i adaptacji, jednak żeby było to możliwe, musi on być stale pobudzany, co jest zgodne z teorią plastyczności mózgu. Dlatego też rehabilitacja bezwzględnie musi mieć charakter ciągły i kompleksowy.

W trosce o Pacjenta

Zdajemy sobie sprawę z rangi problemu związanego ze schorzeniami neurologicznymi. Rehabilitacja tych schorzeń jest procesem długoterminowym, dlatego robimy wszystko, by wspierać Pacjentów i dawać im poczucie bezpieczeństwa. Zajmujemy się zarówno wsparciem w sferze fizycznej – przywracaniem sprawności, jak również w sferze psychicznej, ponieważ jej pozytywna praca jest często kluczem do sukcesu i ogromnym wsparciem w rehabilitacji schorzeń neurologicznych.

Terapia z Pacjentem to całkowicie indywidualne działanie, dostosowane pod każdym kątem Jego stanu zdrowia, potrzeb, problemu zdrowotnego oraz związanymi z nim ograniczeń. Dzięki indywidualnemu programowi terapii jesteśmy w stanie krok po kroku wyprowadzać Pacjenta z problemu zdrowotnego.