Facebook

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Masaż Sportowy Wrocław

To jeden z masaży w naszej ofercie, który dedykowany jest dla osób uprawiających określoną dyscyplinę sportu. Jako jeden z elementów odnowy biologicznej, stanowi on uzupełnienie całego procesu treningowego. Jego główne cele to:

  • przygotowanie do treningu lub zawodów
  • przyspieszenie regeneracji organizmu po wysiłku
  • przeciwdziałanie kontuzjom
  • redukcja oznak przetrenowania, powstałych na skutek intensywnego wysiłku fizycznego
  • wspomaganie procesu rehabilitacji po przebytych urazach sportowych

Wyróżniamy trzy rodzaje masażu sportowego, które spełniają różne funkcje, w zależności od etapu w cyklu treningowym:

  1. Przedwysiłkowy – przygotowuje organizm do wysiłku, jest krótkim uzupełnieniem rozgrzewki i pełni funkcję zapobiegawczą z punktu widzenia urazów.
  2. Treningowy – stosowany w okresie przygotowawczym do sezonu, kiedy zawodnicy ładują akumulatory i intensywnie trenują. Ten typ masażu może zastąpić jeden z treningów w ciągu dnia.
  3. Podtrzymujący – stosowany w okresie przejściowym, wtedy gdy zmniejszane są obciążenia treningowe w celu podtrzymania sprawności psychofizycznej zawodnika na określonym poziomie, by jego forma nie spadała zbyt mocno.

Rozumiemy jak ważne jest dla sportowców uczucie spokoju wewnętrznego w czasie treningu, gdy wiedzą że ich ciało jest przygotowanie do podejmowania wysiłku fizycznego i zmagania się z dużymi obciążeniami. Komfort psychiczny daje pewien kredyt zaufania i pozwala na pokonywanie barier, co sprawia, że widoczny jest progres.

Kwestia przeciążonych mięśni lub całych grup mięśniowych u sportowców uprawiających sport na poziomie rekreacyjnym lub zawodowym jest tematem powszechnym. Wiemy jak radzić sobie w takich sytuacjach. Na wszelkie komplikacje u sportowców, często najlepszym środkiem jest profesjonalny masaż sportowy. Wrocław jest miastem, w którym funkcjonuje wiele klubów sportowych, dlatego jesteśmy otwarci na pracę ze sportowcami.

Masaż sportowy

Jest środkiem wspomagającym. Zwiększa elastyczność i odporność ścięgien na zerwania. Pomaga również szybciej zniwelować “zakwasy”, czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego, który potrafi utrzymać się nawet do 5 – 7 dni. Przypadek każdego Pacjenta rozpatrujemy indywidualnie, a intensywność i rodzaj masażu sportowego dopasowujemy, biorąc pod uwagę etap cyklu treningowego sportowca.