Facebook

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Korekcja Wad Postawy Dzieci

Jest jednym z obszarów naszych działań, do których podchodzimy z ogromną starannością, gdyż wiemy jak ważne jest podczas pracy z dzieckiem stworzenie pozytywnej atmosfery i zaszczepienie w nim chęci do działania.

Wady postawy ciała

To wszelkiego rodzaju odstępstwa od postawy prawidłowej, które mają różne podłoże. Niezależnie od tego czy wada jest wrodzona czy nabyta, niezmiernie ważne są działania prewencyjne i praca nad korekcją wad postawy u dzieci. Wszelkie nieprawidłowości mają niekorzystny wpływ na rozwój naturalnych czynności ruchowych, takich jak chód, bieg czy rzut, a co za tym idzie, ograniczają zakres czynności motorycznych u dzieci.

Wady postawy u dzieci:

  • wady kręgosłupa:
    – w płaszczyźnie strzałkowej: plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe, okrągło – wklęsłe

– w płaszczyźnie czołowej: boczne skrzywienie kręgosłupa – skolioza

  • wady klatki piersiowej: klatka piersiowa lejkowata, kurza
  • wady kolan: kolana koślawe, szpotawe
  • wady stóp: stopa płaska, płasko – koślawa, szpotawa, wydrążona

Wyeliminowanie niewłaściwych nawyków ruchowych oraz korekcja nieprawidłowej postawy wymaga czasu, dlatego im szybciej rozpocznie się ten proces, tym większa jest szansa na stuprocentowe powodzenie.

Krok po kroku

Praca nad osiągnięciem pożądanej postawy ciała składa się z kilku etapów. W początkowej fazie polega na obserwacji i zlokalizowaniu źródła problemu. W kolejnym etapie bardzo ważne jest ułożenie planu terapii i dobranie odpowiednich ćwiczeń indywidualnie dla Pacjenta. Pracujemy nad wzmacnianiem osłabionych mięśni i rozciąganiem odcinków skróconych w celu przywrócenia fizjologicznej równowagi układu mięśniowego. Terapia manualna, techniki powięziowo – mięśniowe czy kinesiotaping to działania, które obejmuje korekcja wad postawy dzieci. Wrocław jest dużym miastem, dlatego ogromnym plusem jest lokalizacja naszego gabinetu w samym centrum.

Kompleksowo zadbamy o Twoje Dziecko w trosce o Jego zdrowie, prawidłowy rozwój oraz komfort życia. Dzięki nam osiągnie nawyk poprawnej postawy ciała, gdyż profesjonalnie zajmujemy się korekcją wad postawy dzieci.