Facebook

Imię (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Gimnastyka Wrocław

Prowadzimy gimnastykę i traktujemy ją jako sposób leczenia ruchem, który wpływa pozytywnie na organizm człowieka, zarówno w sferze fizycznej jak i duchowej. Dzięki rozwojowi kinezyterapii, czyli gimnastyki leczniczej, powstało pojęcie fizjoterapii. Gimnastyka mobilizuje Pacjentów do podejmowania aktywności fizycznej, w zakresie odpowiadającym ich możliwościom ruchowym, wydolnościowym i krążeniowym. Jesteśmy zdania, że ruch wpływa pozytywnie na zdrowie, stąd nasza oferta zajęć.

Gimnastyka- zajęcia indywidualne lub grupowe

Gimnastyka indywidualna

Będzie korzystna dla osoby po zabiegu operacyjnym lub z dużymi ograniczenia ze strony któregoś układu narządów. Polega na bezpośredniej pracy fizjoterapeuta – Pacjent, co daje możliwość wykonywania ćwiczeń specjalnych, czyli biernych (wykonywanych przez terapeutę na Pacjencie) oraz czynnych (wykonywanych przez Pacjenta z pomocą terapeuty). W pracy indywidualnej fizjoterapeuta dostosowuje ćwiczenia do Pacjenta, modyfikuje je do potrzeb podopiecznego, dobiera odpowiednie tempo oraz obciążenia. Każde ćwiczenie jest bezpieczne i  nastawione jest na poprawę zdrowia.

Gimnastyka grupowa  

Będzie dobrym rozwiązaniem dla małej grupy Pacjentów o zbliżonym charakterze problemu zdrowotnego. Skierowana jest do osób w każdym wieku. Podobnie jak w gimnastyce indywidualnej, stosuje się ćwiczenia całkowicie bezpieczne dla ćwiczących. Terapeuta dobiera takie ćwiczenia, które będą miały charakter ogólnorozwojowy i wpłyną korzystnie na poprawę wydolności i ruchomości w stawach czy rozwój siły mięśniowej i koordynacji nerwowo- mięśniowej. Dodatkowo gimnastyka grupowa wpływa pozytywnie na samopoczucie. Spokojna muzyka, która może towarzyszyć ćwiczeniom, działa kojąco i odprężająco.

Nasi Klienci z przyjemnością przychodzą ćwiczyć i pokonywać swoje małe bariery. Nas natomiast cieszy ich zapał oraz widoczne efekty, nawet te najmniejsze. Małymi krokami można osiągnąć naprawdę wiele. Zapisz się na pierwsze zajęcia i przekonaj się jak dobrze wpłynie na Ciebie gimnastyka. Wrocław szczyci się dużym odsetkiem osób starszych, podejmujących aktywność ruchową.